Back

06.02.2023 Podsumowanie udziału GUGiK w Targach BUDMA 2023

Zakończyły się określane jako „wielkie święto branży budowlanej” targi BUDMA i WinDoor-tech, trwające 31.01.2023 r. – 03.02.2023 r. Wydarzenie otworzył Wiceminister Rozwoju i Technologii i Rozwoju, Sekretarz Stanu  Piotr Uściński, a z ramienia Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii uczestniczyła w nim  p.o. Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka wraz z pracownikami GUGiK.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii przez 4 dni targów prezentował na nagrodzonym przez targi BUDMA stoisku Ministerstwa Rozwoju i Technologii m.in. wykorzystanie otwartych danych przestrzennych w serwisie geoportal.gov.pl, rzeczywistość 3D i ASG-EUPOS. Odwiedzającemu stoisko Wiceministrowi Rozwoju i Technologii Piotrowi Uścińskiemu oraz innym zainteresowanym szczególnie podobał się prezentowany monitor 3D, dzięki któremu można przeglądać dane GUGiK (zdjęcia lotnicze  i chmurę punktów) w tej technologii. Pracownicy GUGiK uczestniczyli również w odbywającym się 02.02.2023 r. „Dniu Urbanisty”, gdzie dyskutowano problemy nurtujące branżę planowania przestrzennego i urbanistyki. Informacje na temat tegorocznych i planowanych Targów BUDMA można odnaleźć na stronie: https://budma.pl/pl/ .

1. Wiceminister Rozwoju i Technologii i Rozwoju Piotr Uściński oraz p.o. Głównego Geodety Kraju Alicja Kulka z pracownikami GUGiK podczas targów BUDMA 2023.

 2. Wiceminister Rozwoju i Technologii i Rozwoju Piotr Uściński i p.o. Głównego Geodety Kraju Alicja Kulka podczas targów BUDMA 2023.

3. Pracownicy GUGiK uczestniczyli w panelu "Dzień Urbanisty".

4. Stoisko Ministerstwa Rozwoju i Technologii.