Powrót

04.02.2022 Lokalizacja defibrylatorów w serwisie www.geoportal.gov.pl

W serwisie www.geoportal.gov.pl dodaliśmy nową warstwę „Defibrylatory” umożliwiającą przeglądanie mapy z lokalizacją automatycznych defibrylatorów zewnętrznych na obszarze Polski. Warstwa dostępna jest w drzewku warstw, w sekcji „Obiekty użyteczności publicznej” i prezentuje dane z usługi WMS https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/ext/OSM/Defibrylatory przygotowanej przez GUGiK na podstawie danych OpenStreetMap Polska https://aed.openstreetmap.org.pl/, które są tworzone pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju.

Ilustracja przestawia serwis mapowy www.geoportal.gov.pl wraz z widokiem na warstwę o nazwie "Defibrylatory" opracowaną na podstawie danych źródłowych przekazanych przez OpenStreetMap. Warstwa została podpięta w drzewku warstw w sekcji Obiekty użyteczności publicznej.

Defibrylator AED (ang: Automated External Defibrillator, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny) to medyczne urządzenie do przeprowadzania reanimacji. Cechuje go łatwy i publiczny dostęp, a także prostota obsługi tak, aby użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.