Powrót

12.01.2022 Laureaci konkursu na najciekawsze wykorzystanie danych i usług GUGiK w 2021 r. zaprezentowali nagrodzone rozwiązania

Ponad 140 osób uczestniczyło w trwającym prawie godzinę spotkaniu online zorganizowanym 12 stycznia 2022 r. przez Głównego Geodetę Kraju dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego.

Zrzut ekranu z oprogramowania ZOOM. Po lewej stronie lista laureatów, po prawej stronie Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski ze zwycięzcami podczas konferencji.

Zwycięzcy konkursu „Na najlepsze wykorzystanie danych i usług GUGiK w 2021 r.” prezentowali wyróżnione rozwiązania. Nagrody zostały przyznane w 2 kategoriach: „Ogólnodostępna aplikacja lub serwis internetowy wykorzystujący udostępniane przez GUGiK dane i usługi” oraz „Komercyjna aplikacja lub serwis internetowy wykorzystujący udostępniane przez GUGiK dane i usługi”

Zrzut ekranu z oprogramowania ZOOM. Po lewej stronie lista laureatów, po prawej stronie Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski ze zwycięzcami podczas konferencji.

Nagrodzone aplikacje i serwisy internetowe przedstawili dr inż. Łukasz Halik z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Prezes Zarządu MGGP Aero Sp. z o.o. – Jacek Siedlik, Wiceprezes Zarządu 3D Estate Sp. z o. o. -Michał Piątek, Mateusz Maślanka z firmy SATIM Monitoring Satelitarny sp. z o.o. oraz Jerzy Biegalski z firmy Softline Plus.

Zrzut ekranu z oprogramowania ZOOM. Po lewej slajd z prezentacji aplikacji "Korona Gór Polski 3D". Po prawej dr inż. Łukasz Halik ze statuetką wygraną w konkursie.

Zrzut ekranu z oprogramowania ZOOM. Po lewej slajd z prezentacji aplikacji "Krajowa Mapa Koron Drzew". Po prawej prezentujący Jacek Siedlik.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu „„Na najlepsze wykorzystanie danych i usług GUGiK w 2021 r.”.

Kategoria: „Ogólnodostępna aplikacja lub serwis internetowy wykorzystujący udostępniane przez GUGiK dane i usługi”

I miejsce: zespół studentów kierunku "Kartografia i geomatyka" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem dr inż. Łukasza Halika - serwis internetowy Korona Gór Polski 3D

I miejsce:  MGGP Aero Sp. z o.o. - Krajowa Mapa Koron Drzew™ dostępna w aplikacji Mapa Drzew™

 

Kategoria: „Komercyjna aplikacja lub serwis internetowy wykorzystujący udostępniane przez GUGiK dane i usługi”

I miejsce: 3D Estate Sp. z o. o. - aplikacja SmartMakieta

II miejsce: SATIM Monitoring Satelitarny sp. z o.o. - serwis internetowy www.OsiadanieTerenu.pl

III miejsce: D&D DEVCO sp. z o.o. sp.k. - aplikacja System informacji przestrzennej dla biznesu z wykorzystaniem danych, usług i aplikacji GUGiK

Wyróżnienie: MGGP Aero Sp. z o.o. - Krajowa Mapa Koron Drzew™ dostępna w aplikacji Mapa Drzew™ (rozszerzenie funkcjonalności w komercyjnej wersji aplikacji)

Wyróżnienie: Softline Plus - aplikacja C-GEO

Wyróżnienie: SNOK Sp. z o.o. - aplikacja SNOK LogHub