Powrót

12.08.2022 Nowa wersja narzędzia do wyszukiwania działek

W serwisie www.geoportal.gov.pl udostępniliśmy nową wersję narzędzia „Wyszukiwanie działek” pozwalającego na łatwiejsze odnalezienie działek ewidencyjnych wraz z ich lokalizacją przestrzenną. Wyszukiwarka nadal działa w oparciu o Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych (ULDK) i jest dostępna w głównym menu „WYSZUKIWANIA”.

Obecnie funkcjonalność umożliwia wyszukanie działki na dwa sposoby, wprowadzając odpowiednio:

  • identyfikator – standardowe wyszukiwanie dostępne dotychczas, np. 141201_1.0001.1867/2,
  • numer działki – nowa funkcjonalność, ułatwiająca odszukanie określonej działki na podstawie jej numeru oraz rozwijalnych pól: województwo, powiat, gmina oraz obręb ewidencyjny. Za pomocą udostępnionego kreatora, znając numer działki oraz dane lokalizacyjne, użytkownik jest w stanie odnaleźć wybraną nieruchomości, nie znając jej identyfikatora, który zostanie określony na podstawie wskazanych danych.

Rys. 1. Ilustracja przedstawia zrzut z serwisu www.geoportal.gov.pl, na którym zilustrowane jest działanie ulepszonego narzędzia do wyszukiwania działek na podstawie numeru wraz z przybliżeniem do wyszukanej działki.

Bezpośrednio po wyszukaniu istnieje możliwość dodania geometrii działki (lub wielu działek) do panelu „Szkicowanie” poprzez użycie przycisku „+” znajdującego się obok wyświetlonego wyniku.