Powrót

13.01.2022 O nagrodzie dla Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w raporcie z konferencji Geospatial World Forum 2021

Polecamy Państwa uwadze raport opublikowany po Geospatial World Forum 2021 (GWF 2021). Konferencja odbyła się po dwuletniej przerwie 20-22 października 2021 roku w Amsterdamie.  

Zdjęcie okładki raportu z konferencji Geospatial World Forum 2021. Na środku logo Geospatial World Forum 2021, data i miejsce konferencji - 20-22 października 2021 r. w Amsterdamie. Dookoła zdjęcia prelegentów przemawiających podczas wydarzenia.

Podczas spotkania odbyła się gala wręczenia nagród „Geospatial World Awards”. Główny Urząd Geodezji i Kartografii został nagrodzony prestiżową nagrodą „Geospatial World Innovation Award 2021” w kategorii „Spatial Data Infrastructure”. Doceniono GUGIK za ułatwienie dostępu do oficjalnych danych przestrzennych z wykorzystaniem serwisu www.geoportal.gov.pl oraz za uwolnienie znacznej części danych przestrzennych sprzyjające ich popularyzacji w społeczeństwie i zwiększeniu poziomu ich wykorzystania.

6 fotografii przedstawiających zwycięzców Geospatial World Awards 2021. Na jednej z nich jest Dyrektor Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej i Informacji Publicznej Ewa Surma odbierająca wyróżnienie dla Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Konferencja, w której uczestniczyło 621 przedstawicieli 338 organizacji z 62 krajów, odbywała się pod hasłem „Geospatial infrastructure & Digital Twin. Empowering Circular Economy”. Koncentrowano się na wspieraniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie geoinformacji oraz rozwijaniu rozwiązań cyfrowych, w szczególności podkreślano potrzebę agregowania danych z wielu źródeł we wspólnych przedsięwzięciach rządów, przemysłu i nauki. Agenda Geospatial World Forum obejmowała również m.in. tematykę bezpieczeństwa wewnętrznego, miast cyfrowych („digital cities”), AI i data science, infrastruktury danych przestrzennych czy technologii LIDAR.  Moderatorem jednego z paneli dyskusyjnych (SDI & Digital Cadaster) była Dyrektor Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej i Informacji Publicznej GUGiK Ewa Surma.

Kolejna konferencja Geospatial World Forum 2022 odbędzie się 9-12 maja 2022 r. w Amsterdamie.

Zaproszenie na odbywające się 9-12 maja 2022 r. w Amsterdamie Geospatial World Forum 2022. W tle zdjęcie Amsterdamu.