Powrót

16.02.2022 Rozszerzenie funkcjonalności uruchomienia Geoportalu z identyfikatorem działki ewidencyjnej

Uruchomienie serwisu www.geoportal.gov.pl z identyfikatorem działki ewidencyjnej zostało rozbudowane o funkcjonalność umożliwiającą automatyczne przejęcie do szkicownika geometrii wskazywanej działki ewidencyjnej i wykorzystanie jej według potrzeb użytkownika. Tak więc obecnie, po uruchomieniu serwisu Geoportal z identyfikatorem działki, np.:

https://mapy.geoportal.gov.pl?identifyParcel=141207_4.0009.159

Ilustracja przedstawia zrzut ekranu z serwisu www.geoportal.gov.pl ukazujący rozszerzenie funkcjonalności linkowania do geoportalu z identyfikatorem działki ewidencyjnej i wskazaniem narzędzia "Szkicownik"

widzimy zaznaczoną działkę, a po uruchomieniu narzędzia szkicownik (ilustracja  powyżej) możemy dowolnie zmienić jej prezentację graficzną.

Ilustracja przedstawia zrzut ekranu z serwisu www.geoportal.gov.pl ukazujący wykorzystanie narzędzia "Szkicownik" w linkowaniu do Geoportalu

Funkcjonalność jest przydatna wszędzie tam, gdzie są identyfikatory działek i może służyć do wzajemnej współpracy rejestrów zawierających informacje o działkach. Przykładami takich systemów są: Elektroniczne Księgi Wieczyste, eRolnik oraz portale z ogłoszeniami o nieruchomościach.