Drugie posiedzenie „Zespołu do spraw ujednolicenia stosowania modelu pojęciowego, schematów aplikacyjnych oraz standardów wymiany danych w formacie GML”

zdjęcie z II posiedzenia Zespołu do spraw ujednolicenia stosowania modelu pojęciowego, schematów aplikacyjnych oraz standardów wymiany danych w formacie GML

24 czerwca 2026 r. w formie wideokonferencji odbyło się drugie posiedzenie „Zespołu do spraw ujednolicenia stosowania modelu pojęciowego, schematów aplikacyjnych oraz standardów wymiany danych w formacie GML”. Posiedzeniu przewodniczył Główny Geodeta Kraju Andrzej Żylis.

Przedmiotem drugiego spotkania było omówienie zgłoszonych przez członków zespołu uwag i propozycji zmian do modelu bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500-1:5000 (BDOT500).

Omówiono część zgłoszonych uwag oraz przedstawiono propozycję rekomendacji zmian modelu oraz dalszych działań w omawianym zakresie.