Główny Geodeta Kraju realizując zadania powierzone mu w art. 7a ust. 1 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne wystąpił do Wojewodów o udzielenie informacji o tym czy wojewódzkie inspekcje nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, działające w ramach Urzędów Wojewódzkich, są należycie zabezpieczone pod względem kadrowym w celu realizacji ustawowych zadań z zakresu nadzoru nad organami administracji geodezyjnej i kartograficznej.
Z udzielonych odpowiedzi wynika, że większość Wojewodów dostrzega ewentualne problemy związane z zabezpieczeniem kadrowym wojewódzkich inspekcji nadzoru geodezyjnego i kartograficznego.
Uwzględniając Wojewódzkich Inspektorów Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, wojewódzkie inspekcje zatrudniają łącznie 238 pracowników (234,2 etaty). Poniżej przedstawiono stosunek liczby zatrudnionych osób w poszczególnych inspekcjach do liczby jednostek nadzorowanych.

Oceniając powyższe kryterium, czyli stosunek liczby osób zatrudnionych w poszczególnych inspekcjach do liczby jednostek nadzorowanych najlepiej zabezpieczone kadrowo są inspekcje w województwach: małopolskim (0,88) podkarpackim (0,77), zachodniopomorskim (0,73) i mazowieckim (0,72) natomiast wsparcia kadrowego wymagają inspekcje z województw: opolskiego (0,38), lubuskiego (0,40), kujawsko-pomorskiego (0,42) i śląskiego (0,43).