Powrót

13.01.2020 Rozstrzygnięcie „Sprzedawaj z Geoportalem”

W ogłoszonym przez Głównego Geodetę Kraju konkursie „Sprzedawaj z Geoportalem” nie przyznano nagród głównych, bo nadesłane na konkurs prace nie spełniały wymogów postawionych w konkursie.

Komisja konkursowa postanowiła jednak wyróżnić twórcę serwisu nlocator.com Tomasza Gajewskiego za bardzo pomysłowy sposób wykorzystania kilku funkcjonalności związanych z usługami sieciowymi udostępnionymi przez GUGiK. Rozwiązanie zapewnia przejrzysty i intuicyjny sposób wyszukanie działki za pomocą identyfikatora bądź obrębu i numeru działki.

Po wybraniu interesujących działek użytkownik ma opcję wizualizacji 3D oraz zaplanowania zagospodarowania przestrzennego poprzez dodanie obiektów takich, jak budynek, czy obiekty zieleni.

Inną opcją jest przygotowanie oferty sprzedaży. Wybierając ją automatycznie mamy możliwość wykorzystania przypisanych do działek atrybutów, jakimi są numer działki oraz powierzchnia, a także dodania własnych danych takich, jak status dostępności działki oraz najważniejszy atrybut - cena. Do tak przygotowanej oferty generowany jest widok mapy z wyróżnionymi działkami będącymi przedmiotem oferty.

Konkurs został ogłoszony 2 grudnia 2019 r. Skierowany był do pośredników sprzedaży nieruchomości, którzy w swoich serwisach internetowych w kreatywny sposób wykorzystują możliwości udostępniane przez serwis www.geoportal.gov.pl.

Relację z wręczenia nagrody przedstawimy niebawem.