Powrót

15.09.2020 Wyszukiwanie danych wysokościowych

W serwisie geoportal.gov.pl dodaliśmy nową funkcjonalność – wyszukiwanie danych wysokościowych. Dostęp do narzędzia znajduje się w menu „WYSZUKIWANIA”.

Najprostszym sposobem odnalezienia interesującego arkusza danych jest zbliżenie się do odpowiedniego miejsca i zaznaczenie opcji „Szukaj w aktualnym zasięgu mapy” – narzędzie zwróci wtedy wszystkie dostępne arkusze danych wysokościowych znajdujące się na danym obszarze. Wyniki wyszukiwania można ograniczyć poprzez wybranie dodatkowych filtrów takich, jak: „Asortyment”, „Układ współrzędnych arkusza mapy/nazwa pliku”, „Format”, „Błąd średni wysokości” oraz „Układ wysokościowy”, w jakich zostały przygotowane dane.

Poza wyszukiwaniem dostępnych danych wysokościowych narzędzie to umożliwia również sprawdzenie atrybutów pobranych wcześniej danych. W tym celu w polu „Godło arkusza mapy/nazwa pliku”, należy wpisać nazwę pobranego wcześniej pliku (bez jego rozszerzenia). Po uruchomieniu wyszukiwania i kliknięciu na wynik zobaczymy lokalizację pobranego wcześniej arkusza oraz będziemy mogli wyświetlić jego atrybuty.