Powrót

25.01.2023 Główny Urząd Geodezji i Kartografii na targach BUDMA 2023

Od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. zapraszamy na targi BUDMA 2023 do Poznania, na których w ramach stoiska Ministerstwa Rozwoju i Technologii będziemy prezentowali jak przydatne w budownictwie są nasze dane i usługi. W otwarciu targów 31 stycznia 2023 r. o godzinie 11:00 weźmie udział p.o. Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii będzie prezentował się jako główny dostawca danych przestrzennych w Polsce. Pokażemy jak pozyskujemy dane, cyfryzujemy geodezję oraz integrujemy e-usługi zapewniające łatwy dostęp do danych wielu odbiorcom - m.in. architektom, projektantom oraz operatorom sieci telekomunikacyjnych i energetycznych, przedstawiając informacje o środowisku, planowaniu przestrzennym, energetyce itp. Będzie też można dowiedzieć się jak za pomocą usług wyszukiwania, przeglądania i pobierania uzyskać dostęp do aktualnej i wiarygodnej informacji przestrzennej w prowadzonym przez nas serwisie www.geoportal.gov.pl .

Ilustracja przestawia zrzut ekranu z serwisu geoportal.gov.pl ukazujący Geoportal 3D

Przedstawimy również Geoportal mobilny, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie informacji geoprzestrzennych w każdym miejscu.

Ilustracja przestawia trzy ekrany smartfonów, na których są wyświetlone różne strony geoportalu mobilnego

Będzie też można poznać system ASG-EUPOS, który dostarcza wysokiej jakości dane do pomiarów w trybie czasu rzeczywistego z dokładnością pozycji poziomej poniżej 3 cm i 5 cm dla wysokości. Dzięki niemu GUGiK oferuje nieodpłatny dostęp do nowoczesnej nawigacji oraz współczesnych pomiarów geodezyjnych wykorzystywanych m.in. w geodezji, rolnictwie i procesie budowlanym, bazujących na wyznaczaniu pozycji w oparciu o systemy nawigacji satelitarnej GNSS (Global Navigation Satellite Systems).

Ilustracja przedstawia geodetę korzystającego z systemu ASG-EUPOS