Powrót

Uniwersalny Moduł Mapowy gotowy do EURO 2012

Uniwersalny Moduł Mapowy gotowy do EURO 2012

Gotowość Polski do przeprowadzenia mistrzostw EURO 2012 związana jest z wieloma aspektami operacyjnymi. Blisko kilkuletnie przygotowania dobiegły końca i zaczyna się właśnie ostateczny egzamin. Współorganizując rozpoczynające się właśnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej, stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami dotyczącymi imprezy o tak ogromniej skali i znaczeniu.

Nowe obowiązki dotyczą praktycznie nas wszystkich. W szczególności jednak oczekiwania kierowane są do służb ratunkowych i służb bezpieczeństwa. To od nich spodziewamy się kompleksowej obsługi mistrzostw i zapewnienia bezpieczeństwa każdemu, kto w tym czasie będzie przebywał w Polsce. Przy organizacji każdej imprezy o charakterze masowym, aspekty związane z bezpieczeństwem są nadrzędnym elementem w zapewnieniu sukcesu końcowego takiego przedsięwzięcia.

Wszystkim nam zależy, aby działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz służb ratunkowych, były w tym szczególnym okresie szybsze, skuteczniejsze oraz lepiej nadzorowane i rozliczane. Niezbędne jest skrócenie czasu reakcji służb ratowniczych na wszelkie niepokojące zdarzenia, wysoka sprawność akcji ratunkowych oraz efektywne ograniczanie rozmiaru ewentualnych szkód. Takie oczekiwania budzą potrzebę lepszego zarządzania jednostkami w terenie i koordynacji działań służb biorących udział w obsłudze zdarzeń.